Samyeli.ORG

Chat Sohbet

Sohbet Odaları ve Sohbet Etmenin Kuralları

SOHBET İHTİYACI

Sohbet etmek hiç kuşkusuz her insanın en temel ihtiyacıdır. Birileri ile bir şeyler paylaşmak, onun ile karşılıklı muhabbet etmek; öğlen tartıştığınız patronunuzun bu yaptığını beraber kınamak ya da apartman yöneticisinin gerekli gereksiz kapınızı çalmasına birlikte kızmak… Bu inanın yaşadığınız olayların sizde bıraktığı yarayı azaltacak.

Tabii herkes özelini paylaşmak istemeyebilir… Kimileri daha yüzeysel sohbetlerden hoşlanır ama buna ek olarak bazı aşk sözleri paylaşmak istiyordur… Kısacası herkesin istekleri çok farklı olabilir. Bu farklılıkları birleştirmek istemez misiniz?

POPÜLER SOHBET SİTELERİ

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte durdurulamaz bir şekilde yaşanan gelişimler sayesinde insan hayatı da farklı bir yöne doğru şekillenmeye başladı. Çook eski zamanlarda insanlar arkadaş bulmak için mesire alanlarına çıkarlardı. Bundan otuz sene önce ise kafelere, çay bahçelerine ya da piknik alanlarına. Fakat günümüz dünyasında arkadaş bulmak çok kolay! Nasıl mı? Pantolonunuzun cebinde bulunan telefonunuz ile! 

Bu sitelerin başında gelen ve hatırı sayılı bir kullanıcı kitlesi bulunan sitemizden alacağınız bir üyelik ile sizler de iyi bir arkadaş bulabilirsiniz. Peki bu nasıl olacak?

Sohbet Odaları

KURALLARIN DAYANILMAZ HAFİFLİĞİ

Kurallar genelde sıkıcı ve uyulması güç şeyler gibi gözükür. Oysa bunlar genellik ile insanların bir arada güzel bir şekilde yaşaması için konulan şeylerdir. Örneğin bir sohbet esnasında birinin size ağır bir hakaret etmesini istemezsiniz öyle değil mi?

Bu gibi durumlardan dolayı insanlar sohbet etmek istemiyor ya da kaçıyorlar. Ayrıca bazı insanlar da art niyetli olabiliyorlar ve insanların iyi niyetlerini suiistimal ederek dolandırıcılık yapabiliyorlar. Bu gibi durumların ise kesinlik ile önlemini aldığımızı belirtmemiz gerekiyor.

Sitemiz her iki tarafın kişisel haklarına da son derece saygılı. Bizim ile paylaştığınız özel bilgileri hiç kimse ile paylaşmadığımızı garanti ediyoruz. Bu yüzden gönlünüz ferah olsun.

NASIL ARKADAŞ BULURUM?

Cevabı çok zor gibi gözüküyor olsa da bu sorunun yanıtı çok basit: Kendini bularak! Sen kimsin? Ne istiyorsun? Hayatta var olma amacın ne? Bu gibi soruların yanıtlarını verdikten sonra zaten arkadaş bulacaksın.

Bir de dikkat etmeniz gereken diğer önemli şey ise karşı taraftan ne beklediğiniz. Fiziksel görünüm mü yoksa kafa dengi olması mı önemli? Paraya önem veriyor musun yoksa önce başka şeyler mi geliyor senin için? Kimsin sen? Bu soruların yanıtlarını verdikten sonra hayata doğru bir şekilde bakabilirsin.

KALİTELİ SOHBET SİTELERİ

Sitemiz diğer sohbet siteleri ile kıyaslandığı zaman gerek geçmişi gerek ise alt yapısı ile ön plana çıkıyor. Bunun ile birlikte siz de sitemiz üzerinde vakit geçirebilir ve istediğiniz gibi inceleme yapabilirsiniz. Zira sitemizde her türden insan mevcut olduğundan dolayı kendinize uygun birisini bulmak oldukça zor olabilir. Fakat kendinize uygun birini bulmak için harcadığınız vakit oldukça keyifli olacak!

Son olarak kullandığımız dilin doğru olmasına dikkat etmemiz gerekiyor. Dil derken yalnızca küfürlü ya da edepsiz konuşmaktan bahsetmiyoruz. Doğru bir dil kullanımı da oldukça önemli. Bunun için ilk olarak bilmemiz gereken şey dil kurallarımızı doğru bir şekilde kullanmak.

Dil kullanımı derken de bir öğretmen gibi dil kurallarına uymanızdan bahsetmiyoruz… “K” yerine “q”, “v” yerine “w” gibi kullanımlar karşı taraf tarafından hoş karşılanmayabilir.

Bu gibi durumları belirttikten sonra sizleri sitemize davet ediyoruz. Çayınızı sehpanın üzerine bıraktıktan sonra elinize telefonu alın ve ruh ikinizi aramaya başlayın. Unutmayın ki her arayan bulamaz ama bulanlar yalnızca arayanlardır.

Samyeli sohbet odaları ekibi olarak tüm sohbet severleri mekamıza davet ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir